Don't pay: $217.00
$197.00
SAVE $20.00 (9%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech Spotlight Wireless Presentation Remote - Slate - Connection Type: Bluetooth and 2.4GHz wireless connection - Wireless range: 30m - Battery: Rechargeable Lithium Polymer, 85mAh - Sensor: 3D accelerometer and Gyroscope - 910-004863 - 12 Months Limited Warranty
(910-004863)
Battery Information
| Battery Chemistry | Lithium Polymer (Li-Polymer) |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 49.2 g |
| Height | 131.3 mm |
| Width | 28.1 mm |
| Depth | 12.1 mm |
| Product Color | Slate |
Technical Information
| Connectivity Technology | Wireless |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Compatible Devices | PC |
| Notebook | |
| Wireless Operating Distance | 30 m |
General Information
| Product Type | Universal Remote Control |
| Manufacturer Part Number | 910-004863 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Name | Spotlight Universal Remote Control |
| Product Line | Spotlight |
| Brand Name | Logitech |
| SKU | 910-004863 |
| Barcode # | 097855127778 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.1900kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.001000000m3 |
- Manufacturer Warranty
- 12 Months Limited Warranty
- Manufacturer Contact Info
- http://www.logitech.com
1800 025 544
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





