- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Logitech Rally Plus Ultra-HD ConferenceCam System - Automatic Camera Control (Pan & Tilt Adjustable) - RightSense Technology - For Medium / Large Rooms - Includes 1x Camera, 2x Hubs, 2x Speakers & 2x Mic Pods - Video Resolution: Up to 4K Ultra-HD - Diagonal FOV: 90° - Mic Pod Pickup Range: 4.5m Diameter - 76mm Driver Rally Speakers - 960-001274 - 2 Years Limited Warranty
Logitech Rally Plus Ultra-HD ConferenceCam Kit, Includes Rally Camera, 2x Mic, 2x Speaker, Display Hub & Mic Hub

(960-001274)
| Dimensions |
Rally Camera Rally Speaker Rally Mic Pod Rally Display Hub Rally Table Hub
|
| Product Type | Conferencing Equipment Kit |
| Manufacturer Part Number | 960-001274 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Name | RALLY PLUS Premier Modular Video Conferencing System for Large Rooms |
| Brand Name | Logitech |
| SKU | 960-001274 |
| Barcode # | 97855152015 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 13.0200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.730m |
| Shipping Cubic | 0.003650000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
HP Poly Studio E70 4K Intelligent Conference Room Camera For Large Meeting Rooms
$5,422.00 $6,199.00





