Don't pay: $1,299.00
$1,255.00
SAVE $44.00 (3%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
LG GramBook,15.6"IPS,16:9,FHD(1920x1080),I5-1334U,8GBDDR4,512GBSSD(M.2),WiFi-6,BT5.2,HDCam,Spk(2x1.5w),USB2.0x1,USB3.2x1,USB-Cx2,HDMI,Win11H,1yrRTB
Combine style and substance The gram book has a sturdy yet luxurious design that stands out in any space. The sleek, rounded-edge design creates an iconic silhouette, while metallic Titan Silver adds strength to style. Simple sensory controls With just one touch of the retro-inspired red power button, you can log in and boot up the system instantly. Privacy Webcam shutter Privacy in a snap You can open and close the webcam shutter whenever you want to maintain security. Upgradeable storage space Equipped with two M.2 slots for upgradeable SSD cards, the gram book adapts to your evolving needs with storage that scales up effortlessly. Copilot in Windows 11 Discover the power of AI Discover the power of AI with Copilot in Windows. Get inspiration and solutions for your questions or projects, and generate images from your ideas. Click the Copilot key on your keyboard to access intelligent tools on your gram.
(15U50T-G.AR55A)
- 15.6” FHD (1920x1080) Anti-glare IPS display
- Windows 11 Home
- All-around AI Intel® Core™ Processor / DDR4x RAM / Dual NVMe SSD
- HD Webcam with Privacy Webcam shutter
- LG gram Link / AI assistant Copilot
- 51Wh battery / Dolby Atmos
| SKU | 15U50T-G.AR55A |
| Barcode # | 8806096368664 |
| Brand | LG |
| Shipping Weight | 2.5000kg |
| Shipping Width | 0.360m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.238m |
| Shipping Cubic | 0.008568000m3 |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty RTB
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
Others Also Bought
More From This Category
HP EliteBook 6 G1i 16" WUXGA Laptop Core Ultra 5-225U 16GB 512GB W11 PRO BQ4M3PT
$2,598.00 $2,957.91
HP ProBook 4 G1i 16" WUXGA Laptop Intel Core i5-1334U 16GB 512GB W11 PRO BX3A9PT
$1,694.00 $2,000.90





