- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
STM DUX SHELL, Shell case, Apple, iPad Pro 11, 27.9 cm (11"), Black
DUX SHELL FOR MAGIC/ FOLIO
A new generation of Dux Shell that protects and works with 2020 iPad Pro and Smart Keyboard Folio or Magic Keyboard. This is a rugged case, designed to protect your tablet, store the Apple Pencil (2nd gen), and brave the bumps of everyday life.
(STM-222-295JV-01)
| Features | |
| Compatibility | iPad Pro 11 |
| Maximum screen size compatibility | 27.9 cm (11") |
| Case type | Shell case |
| Product colour | Black |
| Brand compatibility | Apple |
| Protection features | Shock resistant |
| SKU | 469991 |
| MPN | STM-222-295JV-01 |
| Brand | STM |
| Product Condition | Brand New/Unused |
| Stock Availability | Available for Shipping |
| Product Use | General |
| Warranty Period | 1 Year Warranty |
| SKU | STM-222-295JV-01 |
| Barcode # | 810046110584 |
| Brand | STM |
| Shipping Weight | 0.3810kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.190m |
| Shipping Cubic | 0.000475000m3 |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





