- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(STM-222-295L-01)
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Product Information
| Style | Folio |
| Maximum Screen Size Supported | 32.8 cm (12.9") |
General Information
| Product Type | Carrying Case |
| Manufacturer Part Number | STM-222-295L-01 |
| Manufacturer Website Address | http://www.stmbags.com.au |
| Manufacturer | STM Bags, LLC |
| Product Name | Dux Shell for Magic/ Folio |
| Product Line | Dux |
| Brand Name | STM Goods |
Physical Characteristics
| Durability | Bump Resistant |
| Product Color | Black |
| Rugged | Yes |
Miscellaneous
| Application/Usage | Tablet |
| Apple Pencil (2nd Generation) | |
| Keyboard | |
| Compatibility |
|
| Brand Compatibility | Apple |
| Tablet Model Compatibility | iPad Pro (3rd Generation) |
| iPad Pro (4th Generation) |
| SKU | STM-222-295L-01 |
| Barcode # | 742186993386 |
| Brand | STM |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.240m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.300m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





