Don't pay: $200.00
$169.00
SAVE $31.00 (16%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(STM-226-321JU-01)
General Information
| Product Type | Keyboard/Cover Case |
| Manufacturer Part Number | STM-226-321JU-01 |
| Manufacturer Website Address | http://www.stmbags.com.au |
| Manufacturer | STM Bags, LLC |
| Product Name | Dux Bluetooth Keyboard Case For iPad (9th/8th/7th Gen) |
| Product Line | Dux |
| Brand Name | STM Goods |
Miscellaneous
| Application/Usage | Tablet |
| Crayon | |
| Apple Pencil | |
| Compatibility | Apple - iPad (7th Generation) (A2197, A2200, A2198), iPad (8th Generation) (A2270, A2428, A2429, A2430), iPad (9th Generation) (A2602, A2604, A2603, A2605), Pencil Logitech - Crayon |
| Brand Compatibility | Logitech |
| Apple | |
| Tablet Model Compatibility | iPad (7th Generation) |
| iPad (8th Generation) | |
| iPad (9th Generation) |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 587 g |
| Durability | Splash Resistant |
| Spill Resistant | |
| Drop Resistant | |
| Pry Resistant | |
| Snag Resistant | |
| Bump Resistant | |
| Height | 262.9 mm |
| Width | 211.1 mm |
| Depth | 25.9 mm |
| Material Composition | 100% TPU |
| Product Color | Black |
| Rugged | Yes |
| Product Material | Polycarbonate |
| Thermoplastic Polyurethane (TPU) |
| SKU | STM-226-321JU-01 |
| Barcode # | 742186993959 |
| Brand | STM |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





