- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Multi-Fit cradle offers a reassuringly snug fit for laptops between 12.5'-14' Slim design to suit the urban commuter Multiple pockets and zippered workstation compartment Padded and adjustable shoulder strap Dedicated tablet compartment
Featuring an innovative multi-fit cradle in the padded laptop compartment, which can securely accommodate a range of different sized hardware, this laptop briefcase is designed to carry and protect laptops between 12" and 14” with a reassuringly snug fit.
Combining a slim design with dedicated pockets and compartments for your accessories, this briefcase is ideal for the urban commuter. Padded adjustable shoulder strap ensures comfort while carrying.
anz ANZ
- Works With
14" Laptops and Under
- Color
Black
- Style
Topload / Briefcase
- Protection Level
Good
- Collection
CitySmart
- Weight
0.64 kg
- Dimensions
41 x 8 x 37 cm (L x W x H)
- Laptop Compartment
38.7 x 2.5 x 26.5 cm (L x W x H)
- Warranty
Limited Lifetime Warranty
- UPC
092636325374
(TBT913AU)
| SKU | TBT913AU |
| Barcode # | 92636325374 |
| Brand | TARGUS |
| Shipping Weight | 0.6500kg |
| Shipping Width | 0.310m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.400m |
| Shipping Cubic | 0.009920000m3 |
120
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





