- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
TARGUS CitySmart Slimline Multi-Fit Laptop 14-15.6'-TBT914AU Features: Multi-Fit cradle offers a reassuringly snug fit for laptops between 12-14' Slim design to suit the urban commuter On the go functionality meets minimalist styling Intuitively organised pockets and compartments including a workstation so you can always find what you’re looking for Lightweight, durable materials Additional tablet pocket Padded and adjustable shoulder strap Trolley strap easily attaches to your rolling luggage Will fit laptop screen sizes between 12-14' Limited lifetime warranty
Featuring an innovative multi-fit cradle in the padded laptop compartment, which can securely accommodate a range of different sized hardware, this laptop briefcase is designed to carry and protect laptops between 14 and 15.6” with a reassuringly snug fit. Combining a slim design with dedicated pockets and compartments for your accessories, this briefcase is ideal for the urban commuter. Padded adjustable shoulder strap ensures comfort while carrying.
anz ANZ
- Works With
15.6" Laptops
- Style
Topload / Briefcase
- Protection Level
Good
- Collection
CitySmart
- Weight
0.64 kg
- Dimensions
41 x 8 x 37 cm (L x W x H)
- Laptop Compartment
38.7 x 2.5 x 26.5 cm (L x W x H)
- Warranty
Limited Lifetime Warranty
- UPC
092636325534
(TBT914AU)
| SKU | TBT914AU |
| Barcode # | 92636325534 |
| Brand | TARGUS |
| Shipping Weight | 0.7000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.420m |
| Shipping Cubic | 0.002100000m3 |
120
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





