- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Targus-CitySmart High Multi-Fit Laptop Topload 14-15.6'--NAT-TBT915AU Features: Multi-Fit cradle offers a reassuringly snug fit for laptops between 15.6' Slim design to suit the urban commuter On the go functionality meets minimalist styling Intuitively organised pockets and compartments including a workstation so you can always find what you’re looking for Lightweight, durable materials Additional tablet pocket Padded and adjustable shoulder strap Trolley strap easily attaches to your rolling luggage Will fit laptop screen sizes between 15.6' Limited lifetime warranty
Featuring an innovative multi-fit cradle in the padded laptop compartment, which can securely accommodate a range of different sized hardware, this laptop briefcase is designed to carry and protect laptops between 14 and 15.6” with a reassuringly snug fit. This briefcase has a dedicated file section plus pockets and compartments for your accessories. Padded adjustable shoulder strap ensures comfort while carrying.
anz ANZ
- Works With
15.6" Laptops
- Color
Black
- Style
Topload / Briefcase
- Protection Level
Good
- Collection
CitySmart
- Weight
0.83 kg
- Dimensions
41 x 9 x 37 cm
- Laptop Compartment
38.7 x 2.5 x 26.5 cm
- Warranty
Limited Lifetime Warranty
- UPC
092636325381
(TBT915AU)
| SKU | TBT915AU |
| Barcode # | 92636325381 |
| Brand | TARGUS |
| Shipping Weight | 1.0500kg |
| Shipping Width | 0.350m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.400m |
| Shipping Cubic | 0.014000000m3 |
120
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





