- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Overview The Intellect Backpack offers great value and protection in toploading padded laptop compartment and a handy front pocket for storing your accessories. Specifications Exterior Dimensions 40.0 x 8.0 x 33.0 cm Weight 0.50kg Colour Black Warranty One-Year Limited Warranty Device Compatibility Up to 15.6' laptops and tablet Features Compatibility Designed to fit laptops up to 15.6' Functionality and Design Toploading design with padded laptop compartment; front accessory pocket with zip; essential carry handle and shoulder strap. Material Durable polyester
Intellect from Targus offers essential laptop protection in a top-loading padded laptop compartment and a handy front pocket for storing your accessories.
anz ANZ
- Works With
15.6" Laptops
- Color
Black
- Style
Topload / Briefcase
- Protection Level
Good
- Weight
0.46 kg
- Dimensions
42.0 x 31.5 x 8.19 cm (L x W x H)
- Laptop Compartment
38.7 x 2.5 x 26.5 cm (L x W x H)
- Warranty
Limited 1-Year Warranty
- UPC
092636298197
(TBT239AU)
| SKU | TBT239AU |
| Barcode # | 92636298197 |
| Brand | TARGUS |
| Shipping Weight | 0.4900kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.410m |
| Shipping Cubic | 0.002050000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





