- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(TSB226AU-EDU)
Product Information
| Carrying Options | Shoulder Strap |
| Style | Backpack |
| Maximum Screen Size Supported | 40.6 cm (16") |
Miscellaneous
| Application/Usage | Pen |
| Notebook | |
| Key | |
| Business Card | |
| Accessories |
General Information
| Product Type | Carrying Case |
| Manufacturer Part Number | TSB226AU/EDU |
| Manufacturer Website Address | http://www.targus.com/au |
| Manufacturer | Targus Group International |
| Product Model | TSB226AU/EDU |
| Product Name | 16" Terra Backpack |
| Product Line | Terra |
| Brand Name | Targus |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 990 g |
| Durability | Water Resistant Bottom |
| Rain Resistant | |
| Height | 480 mm |
| Width | 320 mm |
| Depth | 170 mm |
| Product Color | Red |
| Black | |
| Product Material | Polyester |
| SKU | TSB226AU-EDU |
| Barcode # | 92636308322 |
| Brand | TARGUS |
| Shipping Weight | 0.9000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





