- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(TBS64701GL)
Miscellaneous
| Application/Usage | Notebook |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 210 g |
| Durability | Stain Resistant |
| Moisture Resistant | |
| Scratch Resistant | |
| Scuff Resistant | |
| Fade Resistant | |
| Height | 295 mm |
| Width | 30 mm |
| Depth | 410 mm |
| Interior Material | Plush |
| Foam | |
| Product Color | Navy |
| Product Material | Woven Fabric |
| Heather |
Product Information
| Style | Sleeve |
| Minimum Screen Size Supported | 35.6 cm (14") |
| Maximum Screen Size Supported | 39.6 cm (15.6") |
| Closure Type | Zipper |
General Information
| Product Type | Carrying Case |
| Manufacturer Part Number | TBS64701GL |
| Manufacturer Website Address | http://www.targus.com/au |
| Manufacturer | Targus Group International |
| Product Model | TBS64701GL |
| Product Name | 15.6" Cypress Sleeve With EcoSmart (Navy) |
| Product Line | Cypress |
| Brand Name | Targus |
| SKU | TBS64701GL |
| Barcode # | 92636344733 |
| Brand | TARGUS |
| Shipping Weight | 0.2100kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





