- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(TBR040GL)
Miscellaneous
| Application/Usage | Notebook |
General Information
| Product Type | Carrying Case |
| Manufacturer Part Number | TBR040GL |
| Manufacturer Website Address | http://www.targus.com/au |
| Manufacturer | Targus Group International |
| Product Model | TBR040GL |
| Product Name | TBR040GL Notebook Case |
| Brand Name | Targus |
Product Information
| Carrying Options | Shoulder Strap |
| Style | Rolling Backpack |
| Maximum Screen Size Supported | 39.6 cm (15.6") |
| SKU | TBR040GL |
| Barcode # | 92636352622 |
| Brand | TARGUS |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.380m |
| Shipping Height | 0.290m |
| Shipping Length | 0.540m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





