- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Brother DR-2325 Drum Unit
This is a genuine Brother DR-2325 Drum Unit - it has been designed to work with a range of Brother printers, details of which are provided below. This drum unit will print around 12,000 A4 pages.
| HL2380DW, HLL2300D, HLL2340DW, HLL2365DW, MFC2703DW, MFC2720DW, MFC2740DW, MFCL2700DW |
(DR-2325)
The Brother DR-2325 Drum Unit is designed for use with your Brother laser printer to ensure it delivers high quality print results. It's been designed to be durable and long lasting and should withstand up to 12,000 printouts.
- This is a genuine Brother DR-2325 Drum Unit.
- When used with a toner cartridge, it has an estimated page yield of 12,000 printouts.
- The Drum is compatible with the following Brother printers: HL L2300D, HL L2340DW, HL L2365DW, HL 2380DW, MFC L2700DW, MFC 2703DW, MFC 2720DW and MFC 2740DW.
- Drop off your used ink and toner cartridges at any Officeworks store for recycling through the Cartridges 4 Planet Ark program which guarantees zero waste to landfill.
Specifications
| Colour | Other |
| Printer Compatibility | HL-L2300D / L2340DW / L2365DW / 2380DW / MFC-L2700DW / 2703DW / 2720DW / 2740DW |
| Warranty | |
| Yield | 12000 Pages |
| SKU | DR-2325 |
| Barcode # | 4977766738217 |
| Brand | BROTHER |
| Shipping Weight | 0.6390kg |
| Shipping Width | 0.110m |
| Shipping Height | 0.220m |
| Shipping Length | 0.360m |
| Shipping Cubic | 0.008712000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





