- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Print important documents with Brother LC-135XLY HYLD Yellow Ink Cartridge. Fully-compatible with the following Brother printers – DCP-J4110DW, MFC-J4410DW, MFC-J4510DW and MRF-J4710DW, the Brother LC-135XLY HYLD Yellow Ink Cartridge adds professionalism and reliability to your work.
Premium Performer
The Brother LC-135XLY HYLD Yellow Ink Cartridge adds a level of professionalism and reliability to your work you're doing at your home or small business, capable of producing up to 1200 A4 pages.
Compatibility
The Brother LC-135XLY HYLD Yellow Ink Cartridge is compatible with a wide range of Brother printers including – Brother DCP-J4110DW, MFC-J4410DW, MFC-J4510DW and MRF-J4710DW.
(LC-135XLY)
- This cartridge can be known by the manufacturer's code, LC135XLY.
- It has an estimated page yield of 1,200 pages.
- It's compatible for use with the following Brother machines: DCP J4110DW, MFC J4410DW, MFC J4510DW, MFC J4710DW, MFC J6920DW, MFC J6520DW and MFC J6720DW.
- This pack includes 1 yellow printer cartridge.
- Drop off your used ink and toner cartridges at any Officeworks store for recycling through the Cartridges 4 Planet Ark program which guarantees zero waste to landfill.
| Barcode (GTIN) | 4977766715461 |
|---|---|
| Product Type | Ink |
| Brand | Brother |
| Model | LC-135XLY |
| Cartridge Number | Brother LC-135XLY |
| Cartridge Ink Colours | Yellow |
| Compatible Printers | Brother DCP-J4110DW, Brother MFC-J4410DW, Brother MFC-J4510DW, Brother MFC-J4710DW |
| SKU | LC-135XLY |
| Barcode # | 4977766715461 |
| Brand | BROTHER |
| Shipping Weight | 0.0600kg |
| Shipping Width | 0.090m |
| Shipping Height | 0.140m |
| Shipping Length | 0.025m |
| Shipping Cubic | 0.000315000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





