Don't pay: $282.00
$239.00
SAVE $43.00 (15%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Brother 500 Sheet Paper Tray LT-6500
520 sheet lower paper tray to fit HL-L5000, DCP-5000 and MFC-L5000 series Brother devices. The LT-6500 increases your paper input capacity and supports additional paper trays.
Dimensions: 363 (W) x 384 (D) x 152 (H) mm
(LT-6500)
- 520 sheet optional paper tray
- 2 x 520 sheet trays supported on printers
- 2 520 sheet trays supported on all-in-one DCP/MFC
Specifications
| Compatible/Used for | HL-L5100DN HL-L5200DW HL-L6200DW MFC-L5755DW MFC-L6700DW |
| Dimension | |
| Product Type | Tray Module |
| Warranty | |
| Weight |
| SKU | LT-6500 |
| Barcode # | 4977766755528 |
| Brand | BROTHER |
| Shipping Weight | 5.5000kg |
| Shipping Width | 0.510m |
| Shipping Height | 0.280m |
| Shipping Length | 0.500m |
| Shipping Cubic | 0.071400000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





