- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

LaserJet Pro 550 Sheet Feeder Tray - For M402DN / M402DW / M402N / M426FDN / M426FDW / M404N / M404DN / M404DW / M428FDN / M428FDW
(D9P29A)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
Technical Information
| Media Type | Plain Paper |
| Total Media Capacity | 550 |
General Information
| Product Type | Paper Tray |
| Manufacturer Part Number | D9P29A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | LaserJet Pro 550-Sheet Feeder Tray |
| Brand Name | HP |
Warranty
| Additional Warranty Information |
(Return to HP/Dealer - Standard Bench Repair) |
| Limited Warranty | 1 Year |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 3.70 kg |
| Height | 131 mm |
| Width | 381 mm |
| Depth | 357 mm |
| SKU | D9P29A |
| Barcode # | 194721346810 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 4.5000kg |
| Shipping Width | 0.360m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.460m |
| Shipping Cubic | 0.038088000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





