Don't pay: $20.00
$18.00
SAVE $2.00 (10%)
Stock Availability
🟢Live
ONLINE: ✓ In Stock
Vermont VIC: ✓ In Stock
(Click & Collect Available)
(Click & Collect Available)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
_x000D_
HDMI (3D, Deep Color, 4K); HDCP 2.2 compliant_x000D_
Superior video quality – up to 4K (4096 x 2160 @30Hz)_x000D_
Gold-plated connectors for reliable transmissions_x000D_
Available in lengths from 1 to 20 m
(2L-7D05H)
| Max. Video Resolution | 4096x2160@30Hz |
| Physical Properties | |
| Cable Length | 5M |
| Cable Color | Black |
| Cable Outer Dimension | 6.0 ± 0.2mm |
| Conductor Gauge | 30AWG |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Connector Plating | Gold |
| Connector Type | HDMI (19pin) Male to Male |
| Cable Shield Type | Aluminum Foil |
| Cable Jacket Type | PVC |
| Environmental | |
| Operating Temperature | 80℃ |
| Rating | UL VW-1 (Flame rate), CSA |
| SKU | 2L-7D05H |
| Barcode # | 672792005244 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.2100kg |
| Shipping Cubic | 0.000210000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





