- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
_x000D_
HDMI (3D, Deep Color, 4K); HDCP 2.2 compliant_x000D_
Superior video quality – up to 4K (4096 x 2160 @30Hz)_x000D_
Gold-plated connectors for reliable transmissions_x000D_
Available in lengths from 1 to 20 m_x000D_
_x000D_
Physical Properties_x000D_
Cable Length 15M_x000D_
Cable Color Black_x000D_
Cable Outer Dimension 10.0 ± 0.20mm_x000D_
Conductor Gauge 24AWG_x000D_
Conductor Material Tinned Copper_x000D_
Connector Plating Gold_x000D_
Connector Type HDMI (19pin) Male to Male_x000D_
Cable Shield Type Aluminum Foil_x000D_
Cable Jacket Type PVC_x000D_
Environmental_x000D_
Operating Temperature 80℃_x000D_
Rating UL VW-1 (Flame rate), CSA_x000D_
Note For some of rack mount products, please note that the standard physical dimensions of WxDxH are expressed using a LxWxH format.
(2L-7D15H)
| Max. Video Resolution | 4096x2160@30Hz |
| Physical Properties | |
| Cable Length | 15M |
| Cable Color | Black |
| Cable Outer Dimension | 10.0 ± 0.20mm |
| Conductor Gauge | 24AWG |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Connector Plating | Gold |
| Connector Type | HDMI (19pin) Male to Male |
| Cable Shield Type | Aluminum Foil |
| Cable Jacket Type | PVC |
| Environmental | |
| Operating Temperature | 80℃ |
| Rating | UL VW-1 (Flame rate), CSA |
| SKU | 2L-7D15H |
| Barcode # | 672792005275 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 1.6300kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000015000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





