- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
ATEN 2L-7D10H High Speed HDMI Cable with Ethernet - up to 4K UHD at 30Hz - 10m - HDMI (3D, Deep Color, 4K) and HDCP 2.2 Compatible - Video Resolution Up to 4096x2160 @30Hz - Connector Type: HDMI (19pin) Male to Male - Conductor Material: Tinned Copper - Connector Plating: Gold - Cable Shield Type: Aluminium Foil - Cable Jacket Type: PVC - 10.0m
(2L-7D10H)
ATEN 2L7D Specs
Technical Information
| Cable Type | HDMI |
| Cable Length | 32.8' (10 m) |
| Connector On First End | 1 x HDMI Male Digital Audio/Video |
| Connector On Second End | 1 x HDMI Male Digital Audio/Video |
| Device Supported | Audio/Video Device Splitter Switch |
Packaging Info
| Package Weight | 1.5 lb |
| Box Dimensions (LxWxH) | 7.9 x 6.4 x 1.6" |
| SKU | 2L-7D10H |
| Barcode # | 672792005268 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.8000kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 1.000m |
| Shipping Cubic | 0.000100000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





