- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
_x000D_
HDMI (3D, Deep Color, 4K); HDCP 2.2 compliant_x000D_
Optimum signal transmission up to 4K (4096 x 2160 / 3840 x 2160 @ 30 Hz) and standard 1920 x 1080 @ 60 Hz_x000D_
Gold-plated connectors for reliable transmissions_x000D_
Available in 0.3 m_x000D_
_x000D_
Max. Video Resolution 3840x2160@60Hz_x000D_
Physical Properties_x000D_
Cable Length 0.3m_x000D_
Cable Color Black_x000D_
Cable Outer Dimension 6.0 ± 0.15mm_x000D_
Conductor Gauge 30AWG_x000D_
Conductor Material Tinned Copper_x000D_
Connector Plating Gold_x000D_
Connector Type HDMI (19pin) Male to Male_x000D_
Cable Shield Type Aluminum Foil_x000D_
Cable Jacket Type PVC_x000D_
Environmental_x000D_
Operating Temperature 80℃_x000D_
Rating UL VW-1 (Flame rate), CSA_x000D_
Note For some of rack mount products, please note that the standard physical dimensions of WxDxH are expressed using a LxWxH format.
(2L-7DA3H)
| SKU | 2L-7DA3H |
| Barcode # | 672792008337 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.8000kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.000030000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





