- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
_x000D_
HDMI (3D, Deep Color, 4K); HDCP 2.2 compliant_x000D_
Superior video quality – up to True 4K (4096 x 2160 @60Hz)_x000D_
Gold-plated connectors for reliable transmissions_x000D_
Available in lengths from 1 to 20 m
(2L-7D02H-1)
| Max. Video Resolution | 4096x2160@60Hz |
| Physical Properties | |
| Cable Length | 1.8M |
| Cable Color | Black |
| Cable Outer Dimension | 6.0 ± 0.15mm |
| Conductor Gauge | 30AWG |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Connector Plating | Gold |
| Connector Type | HDMI (19pin) Male to Male |
| Cable Shield Type | Aluminum Foil |
| Cable Jacket Type | PVC |
| Environmental | |
| Operating Temperature | 80℃ |
| Rating | UL VW-1 (Flame rate), CSA |
| SKU | 2L-7D02H-1 |
| Barcode # | 672792005183 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.1100kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





