- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Corsair ML140 PRO RGB LED 140mm Magnetic Levitation Fan - Single Pack - Fan Size: 140mm x 25mm - Airflow: 55.4 CFM - Sound Level: 20.4 dBA - Static Pressure: 1.78 mmH20 - Speed: 400-1200 RPM - PWM Control - Flow Type: Static Pressure - CORSAIR LINK v4.9 or higher is required for lighting control - Includes 4 Mounting Screws - CO-9050077-WW - 2 Years Limited Warranty

(CO-9050077-WW)
Specifications
| Product Type | 140mm |
| Warranty | Five years |
| Weight | |
| Cooling Type | Air |
| CPU Support | N/A |
| Fan Size | 140mm x 25mm |
| Fan Speed | 400 - 1200 RPM +/- 10% |
| Fin Connector | Open standard 4-pin |
| Heat sink | No |
| Noise Level | 20.4 dBA |
| SKU | CO-9050077-WW |
| Barcode # | 843591035491 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.037m |
| Shipping Height | 0.175m |
| Shipping Length | 0.156m |
| Shipping Cubic | 0.001010000m3 |
- Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





