- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Corsair ML140 PRO LED Blue 140mm Premium Magnetic Levitation Fan - Fan Size: 140mm x 25mm - Airflow: 20-97 CFM - Sound Level: 16-37 dBA - Static Pressure: 0.2-3.0 mmH20 - Speed: 400-2000 RPM - PWM Control - Flow Type: Static Pressure - 5 years Warranty - CO-9050048-WW

(CO-9050048-WW)
Specifications
| Product Type | Case Cooling Fan |
| Warranty | 5 Years |
| Weight | |
| Cooling Type | Air |
| CPU Support | |
| Dimensions | 140mm x 25mm |
| Fan Size | 140mm |
| Fan Speed | 400-2000rpm |
| Fin Connector | 4-pin |
| Heat sink | |
| Noise Level | 16-37dBA |
| SKU | CO-9050048-WW |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.053m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.123m |
| Shipping Cubic | 0.000978000m3 |
- Manufacturer Warranty: 5 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





