- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Corsair MM500 Extended 3XL Anti-Fray Gaming Mouse Pad - Surface: Cloth (Glide-Enhanced Woven Textile Surface) - Dimensions: 1220mm x 610mm - Anti-Fray Stitched Edges - Thickness: 3mm - CH-9415080-WW - 12 Months Limited Warranty
The CORSAIR MM500 Premium Anti-Fray Cloth Extended 3XL Gaming Mouse Pad’s massive 1220mm x 610mm size and plush rubber construction offer a comfortable surface that covers your entire gaming setup. Finished with precision stitched anti-fray edges and a glide-enhanced woven textile surface, the MM500 gives you excellent control and durability through years of intense gaming. • Cover your whole gaming area with a massive 1220mm x 610mm (48' x 24') surface, allowing abundant room for your mouse, keyboard, monitor, and more. • Game longer in plush comfort with 3mm-thick rubber construction that helps smooth out uneven desktop surfaces. • Precision stitched anti-fray edges offer lasting durability through rigorous daily use. • Make game-winning plays with superior control thanks to a glide-enhanced woven textile surface optimized for high-performance gaming mice, with low-friction tracking for pinpoint targeting. • Play without distractions on the MM500’s solid black surface. • Anti-skid textured rubber base keeps the mouse pad securely in place, even during the most intense gaming sessions.
(CH-9415080-WW)
Specifications
| Compatible/Used for | MousePad |
| Dimension | 122 x 61 x 0.3 cm |
| Product Type | Gaming MousePad |
| Warranty | 2 Years |
| Weight | 2 kg |
| SKU | CH-9415080-WW |
| Barcode # | 840006617778 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 1.7300kg |
| Shipping Width | 0.610m |
| Shipping Length | 1.220m |
| Shipping Cubic | 0.000223000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





