Don't pay: $41.30
$40.00
SAVE $1.30 (3%)
Stock Availability
🟢Live
Only 1 left!
Vermont VIC: ✓ In Stock
(Click & Collect Available)
(Click & Collect Available)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Smart Door/ Window Sensor
DCH-B112

(DCH-B112)
General Information
| Product Type | Door/Window Sensor |
| Manufacturer Part Number | DCH-B112 |
| Manufacturer Website Address | http://www.dlink.com.au |
| Manufacturer | D-Link Systems, Inc |
| Product Name | mydlink Smart Door/Window Sensor |
| Product Line | mydlink |
| Brand Name | D-Link |
Miscellaneous
| Application/Usage | Window |
| Outdoor | |
| Door | |
| Home | |
| Camera | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 14 g |
| Form Factor | Window Mount |
| Door Mount | |
| Flat Surface | |
| Height | 67 mm |
| Width | 20 mm |
| Depth | 20 mm |
| SKU | DCH-B112 |
| Barcode # | 790069450563 |
| Brand | D-LINK |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.030m |
| Shipping Cubic | 0.000015000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





