- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
PFA113
Ceiling Mount Bracket
>Aesthetic design
>Material: aluminum
>Ceiling mount bracket
>Material: aluminum
>Ceiling mount bracket
(DH-PFA113)
| Model | DH-PFA113 |
| General | |
| Material | Aluminum |
| Dimension | Φ53mmx420mm (Φ2.09”x16.54”) |
| Pipe Thread | G1 1/2’’ |
| Load Bearing | 7.0kg(15.43lb) |
| Weight | 1.0kg(2.2lb) |
| Color | White |
| Operating Temperature | -40ºC~+60ºC(-40℉~+140℉) |
| Humidity | <90% RH |
| Applicable Model | Please see “Accessory Selection” |
| SKU | DH-PFA113 |
| Model # | 1.1.02.08.11908-001 |
| Barcode # | 6939554903700 |
| Brand | DAHUA |
Manufacturer Warranty: 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






