- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP #305 Magenta Toner CE413A
HP LASERJET PRO 400 COLOR M451,HP LASERJET PRO 400 COLOR M475,HP LASERJET PRO 300 COLOR M351,HP LASERJET PRO 300 COLOR M375
2,600 pages
Magenta
(CE413A)
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Technical Information
| Print Colour | Magenta |
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 2600 Pages |
| Yield Type | Standard |
General Information
| Product Type | Toner Cartridge |
| Manufacturer Part Number | CE413A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Packaged Quantity | 1 / Pack |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 305A |
| Product Name | 305A (CE413A) Magenta Original LaserJet Toner Cartridge |
| Brand Name | HP |
| Product Condition | Original |
Miscellaneous
| Compatibility |
HP Color LaserJet Pro Printers: |
| Device Supported | Printer |
| Certifications & Standards |
|
| Recycled | Yes |
| Recycled Content | 10% |
| Post-consumer-waste% | 0% |
| Assembly Required | No |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| SKU | CE413A |
| Barcode # | 884962772386 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.8600kg |
| Shipping Width | 0.110m |
| Shipping Height | 0.110m |
| Shipping Length | 0.380m |
| Shipping Cubic | 0.004598000m3 |
Manufacturer Warranty: 3 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





