- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP Color LaserJet B5L37A Toner Collection Unit (B5L37A) - Page yield (colour, black and white) Approximately 54,000 pages - HP Color LaserJet B5L37A Toner Collection Unit, Installation Guide - Compatible Products: HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP M577z, M552dn, M553dn, M553n, M553x, M577dn, MFP M577f
(B5L37A)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
General Information
| Product Type | Toner Collection Kit |
| Manufacturer Part Number | B5L37A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | Color LaserJet B5L37A Toner Collection Unit |
| Brand Name | HP |
Warranty
| Additional Warranty Information | (parts only) |
| Limited Warranty | 90 Day |
Technical Information
| Print Colour | Colour |
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 54000 Pages |
| SKU | B5L37A |
| Barcode # | 888182585603 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.4400kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.478m |
| Shipping Cubic | 0.006692000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty Manufacturer Contact Info: http://www.hp.com, 13 10 47
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





