- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP D7H14A LaserJet D7H14A Transfer and Roller Kit
(D7H14A)
Warranty
| Limited Warranty | 90 Day |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 150000 Pages |
General Information
| Product Type | Maintenance Kit |
| Manufacturer Part Number | D7H14A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | LaserJet D7H14A Transfer and Roller Kit |
| Brand Name | HP |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 19.22 kg |
| Height | 671 mm |
| Width | 600 mm |
| Depth | 503 mm |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
| Certifications & Standards | EN 55022 Classe A |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
| SKU | D7H14A |
| Barcode # | 887758280492 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 10.5000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





