Don't pay: $36.00
$35.00
SAVE $1.00 (3%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Brother Label Tape 12mm Black on White Tape 2 Pack TZe-231
TZe Tape is compatible with all Brother P-touch label makers that use TZe tapes
Brother's P-Touch TZe tapes have a unique lamination to make the labels heat, cold, water, chemical and fade resistant.
The labels are extremely durable, have a professional finish and will last.
(TZE-231V2)
The Brother TZe-231 Black on White Tape is perfect for restocking your Brother TZe label maker. It is constructed from super-clear polyethylene laminate, which is temperature, fade, water and chemical resistant. The strong, adhesive backing makes it easy to stick your labels to a variety of surfaces.
- The super-clear polyethylene laminate is temperature, fade, water and chemical resistant.
- The tape measures 12 mm W x 8 m L.
- The tape is It's compatible for use with TZe label makers.
- It has a strong adhesive backing making it easy to apply.
- There are 2 tape rolls in ithis pack.
- 2 x Brother TZe-231 Tapes
- 12mm size
- Laminated Brother tapes
- BLACK text on WHITE background
- 8 metre length Brother tape cartridges
- Genuine Brother TZe-231 tape cartridges
| SKU | TZE-231V2 |
| Barcode # | 4977766681261 |
| Brand | BROTHER |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.040m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000240000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





