- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
LaserJet 550 Sheet Feeder Tray - For M452DN / M452DW / M452NW / M477FDN / M477FDW / M477FNW / M454NW / M454DN / M454DW / M479DW / M479FDN / M479FDW / M479FNW
(CF404A)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
Technical Information
| Media Type | Plain Paper |
| Total Media Capacity | 550 |
General Information
| Product Type | Paper Tray |
| Manufacturer Part Number | CF404A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | LaserJet 550-Sheet Feeder Tray |
| Brand Name | HP |
Warranty
| Additional Warranty Information |
(Return to HP/Dealer - Standard Bench Repair) |
| Limited Warranty | 1 Year |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 4.80 kg |
| Height | 154.4 mm |
| Width | 406.9 mm |
| Depth | 446.8 mm |
| SKU | CF404A |
| Barcode # | 88879376547 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 7.3000kg |
| Shipping Width | 0.490m |
| Shipping Height | 0.280m |
| Shipping Length | 0.565m |
| Shipping Cubic | 0.077518000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





