Don't pay: $270.60
$210.00
SAVE $60.60 (22%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
PF-1100 PAPER FEEDER 250 SHEET
Compatible with:
KYOCERA P2040DW,KYOCERA P2040DN,KYOCERA P2235DW,KYOCERA P2235DN,KYOCERA M2635DN,KYOCERA M2735DW,KYOCERA M2040DN,KYOCERA M2540DN,KYOCERA M2640IDW,KYOCERA MA4000WIFX,KYOCERA MA4000FX,KYOCERA MA4000X,KYOCERA PA4000X,KYOCERA PA4000WX,KYOCERA MA3501WFX,KYOCERA PA3500X
(1203RA0UN0)
Miscellaneous
Technical Information
| Media Size | A6 - 104.14 mm x 147.32 mm |
| Legal - 215.90 mm x 355.60 mm | |
| B5 - 175.26 mm x 248.92 mm | |
| A4 - 210.82 mm x 297.18 mm | |
| Custom | |
| A5 - 147.32 mm x 210.82 mm | |
| Letter - 215.90 mm x 279.40 mm | |
| Media Type | Plain Paper |
| Total Media Capacity | 250 |
Physical Characteristics
| Height | 100 mm |
| Width | 375 mm |
| Depth | 393 mm |
General Information
| Product Type | Sheet Feeder |
| Manufacturer Part Number | 1203RA0UN0 |
| Manufacturer Website Address | http://www.kyocera.com.sg |
| Manufacturer | Kyocera Corporation |
| Product Model | PF-1100 |
| Product Name | Paper Feeder |
| Brand Name | Kyocera |
| SKU | 1203RA0UN0 |
| Barcode # | 632983040706 |
| Brand | KYOCERA |
| Shipping Weight | 4.3000kg |
| Shipping Width | 0.470m |
| Shipping Height | 0.210m |
| Shipping Length | 0.490m |
| Shipping Cubic | 0.047870000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






