- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP Color LaserJet B5L36A 220V Fuser Kit (B5L36A) - Ensure consistent color and optimum print quality - Page yield (colour): Approximately 150,000 pages - Compatible Products: HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP M577z, M552dn, M553dn, M553n, M553x, MFP M577dn, MFP M577f
(B5L36A)
Miscellaneous
| Compatibility |
HP Color LaserJet Enterprise M552dn Printer |
General Information
| Product Type | Fuser |
| Manufacturer Part Number | B5L36A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | Color LaserJet B5L36A 220V Fuser Kit |
| Brand Name | HP |
Power Description
| Input Voltage | 230 V AC |
Warranty
| Additional Warranty Information |
(parts only) |
| Limited Warranty | 90 Day |
Technical Information
| Print Technology | Laser |
| Typical Print Yield | 150000 Color |
| 150000 Black |
| SKU | B5L36A |
| Barcode # | 888182585597 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 2.1000kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





