- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(3JN69A)
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
Warranty
| Additional Warranty Information | 1 year, Limited Warranty (Return to HP - Unit Exchange) |
| Limited Warranty | 1 Year |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 61 g |
| Form Factor | External |
| Height | 20 mm |
| Width | 56 mm |
| Depth | 82 mm |
General Information
| Product Type | Wireless Print Server |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Model | 3100w |
| Product Name | Jetdirect 3100w BLE/NFC/Wireless Accessory |
| Product Line | Jetdirect |
| Brand Name | HP |
Wireless Specifications
| Wireless Technology | Bluetooth |
| NFC | |
| Wi-Fi | |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11n |
| ISM Band | Yes |
| UNII Band | Yes |
| ISM Maximum Frequency | 2.40 GHz |
| UNII Maximum Frequency | 5 GHz |
| SKU | 3JN69A |
| Barcode # | 19254554511 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.3300kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.176m |
| Shipping Cubic | 0.001478000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





