- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Unique to Brother, continuous length tape gives you the flexibility to create labels to size, thanks to the built-in cutter available in all label printer models.
| Label | Recommended use | Application |
| Paper Labels | Low cost labels for general office use where continuous paper labels in various widths are required. | * Binders *Storage boxes * Shipping packages |
| Film Labels | Labelling applications that require resilience and added durability. | * Storage boxes * Window displays * Cost-effective signage |
| Removable Labels | Labelling applications where labels need to be removed. | * Removable badges * Removable banners * Cost-effective signage * Displays * Inter-office distribution |
(DK-22210)
General
Type |
DK |
Size |
29 mm |
Text color |
Black |
Background color |
White |
Material |
Non-Laminated |
| SKU | DK-22210 |
| Barcode # | 4977766628181 |
| Brand | BROTHER |
| Shipping Weight | 0.2200kg |
| Shipping Width | 0.055m |
| Shipping Height | 0.117m |
| Shipping Length | 0.113m |
| Shipping Cubic | 0.000727000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





