In Win 301 Tempered Glass Micro-ATX Case - Black
Model # 301-BLACK
-
SKU: 301-BLACK
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
In Win 301 Mini Tower Case - Black - 1x 3.5"/2.5", 2x 2.5" - 4x PCI-E Slots - Air Cooling (Supports): 2x 120mm (Front), 1x 120mm (Rear), 2x 120mm (Bottom) - Water Cooling: 240/120mm Radiator (Front), 120mm Radiator (Rear) - 2x USB 3.0, HD Audio - Micro-ATX/Mini-ITX - Black - Tempered Glass Window - 2 Years Limited Warranty - 301-BLACK
(301-BLACK)
I/O Expansions
| Number of Total Expansion Slots | 4 |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Power Description
| Number of Power Supplies Supported | 1 |
| Power Supply Installed | No |
Bays
| Number of Internal 2.5" Bays | 2 |
| Number of Internal 3.5" Bays | 1 |
| Number of Total Expansion Bays | 3 |
General Information
| Product Type | Computer Case |
| Manufacturer Part Number | 301-BLACK |
| Manufacturer Website Address | http://www.in-win.com.tw/Corporate/zh/ |
| Manufacturer | In Win Development, Inc |
| Product Model | 301 |
| Product Name | 301 Mini Tower |
| Brand Name | In Win |
Interfaces/Ports
| Total Number of USB Ports | 2 |
| Total Number of Audio In Ports | 1 |
| Total Number of Audio Out Ports | 1 |
Technical Information
| Motherboard Supported | Mini ITX |
| Micro ATX | |
| Number of Fans Supported | 5 |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 10 kg |
| Form Factor | Mid-tower |
| Height | 365 mm |
| Width | 188 mm |
| Depth | 370 mm |
| Product Color | Black |
| Product Material | SECC |
| Tempered Glass |
| SKU | 301-BLACK |
| Barcode # | 4710474943180 |
| Brand | In Win |
| Shipping Weight | 7.5900kg |
| Shipping Width | 0.450m |
| Shipping Height | 0.270m |
| Shipping Length | 0.465m |
| Shipping Cubic | 0.056497000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.




