Don't pay: $104.40
$104.00
SAVE $0.40 (0%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(14207-65)
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB Type A |
Miscellaneous
| Compatibility | Jabra Evolve 85 Headset |
Physical Characteristics
| Product Color | Black |
Technical Information
| Device Supported | Headset |
| Connectivity Technology | Wired |
General Information
| Product Type | Cradle |
| Manufacturer Website Address | http://www.jabra.com.au |
| Manufacturer | Jabra |
| Product Name | Cradle |
| Brand Name | Jabra |
| SKU | 14207-65 |
| Barcode # | 5706991023121 |
| Brand | JABRA |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.110m |
| Shipping Cubic | 0.003542000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





