- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
SIMPLE CONNECTIVITY. GREATER CONVENIENCE.
The Jabra GN1200 cord is the solution to the common problem of not being able to connect your headset and telephone. Even though most things have been standardised, the cord connecting the phone with the handset or headset is anything but standard as each telephone manufacturer has its own wiring code. Now, with the Jabra GN1200 universal “smart” cord, one cord will work with virtually any phone providing greater convenience.

(88001-99)
General Information
| Product Type | Phone Cable |
| Manufacturer Part Number | 88001-99 |
| Manufacturer Website Address | http://www.jabra.com.au |
| Manufacturer | Jabra |
| Product Name | Straight Phone Cable Adapter |
| Brand Name | Jabra |
Technical Information
| Cable Length | 60 cm |
| Conductor | Copper |
| Device Supported | Phone |
| Connector Type on First End | RJ-9 Phone - Male |
| Connector Type on Second End | Quick Disconnect Audio |
| Connector on First End Details | 1 x RJ-9 Phone - Male |
| Connector on Second End Details | 1 x Quick Disconnect Audio |
| SKU | 88001-99 |
| Barcode # | 5706991004144 |
| Brand | JABRA |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.230m |
| Shipping Length | 0.110m |
| Shipping Cubic | 0.003542000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





