- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(14207-69)
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Network & Communication
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
Power Description
| Maximum Power Supply Wattage | 45 W |
Physical Characteristics
| Height | 12 mm |
| Width | 51 mm |
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB Type C |
| HDMI | Yes |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| VGA | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of RJ-45 Ports | 1 |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | Supports PD charging of 100W (20V/5A) |
| Number of USB Type-C Ports | 2 |
| Number of USB Type-A Ports | 2 |
| USB Type-A | Yes |
Software
| Operating System Supported | Windows |
| macOS |
Technical Information
| Connectivity Technology | Wired |
| Supported Resolutions | 1920 x 1200 |
| 3840 x 2160 | |
| Screen Mode Supported | 4K |
| WUXGA |
General Information
| Product Type | Docking Station |
| Manufacturer Part Number | 14207-69 |
| Manufacturer Website Address | http://www.jabra.com.au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Jabra |
| Product Name | PanaCast USB Hub USB-C |
| Brand Name | Jabra |
| SKU | 14207-69 |
| Barcode # | 5706991022650 |
| Brand | JABRA |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





