- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Kensington Universal Tablet Charge & Sync Cabinet - Black - Supports x10 Tablets - Stacks Up To 3 Cabinets - Tamper Resistant - Easy Access - Built-In Cooling Fan - Cables sold separately
(67862)
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Compatibility |
|
| Country of Origin | Taiwan |
General Information
| Product Type | Tablet Computer Cabinet |
| Manufacturer Part Number | 67862 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com.au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Name | Charge & Sync Cabinet, Universal Tablet - Black |
| Package Type | Retail |
| Brand Name | Kensington |
Physical Characteristics
| Height | 43 cm |
| Width | 40 cm |
| Depth | 35 cm |
| Product Color | Black |
Technical Information
| Features | Adjustable Shelf |
| Locking Door | |
| Stackable | |
| Retractable | |
| Cooling Fan | |
| Charge Function | |
| Tamper Resistant |
| SKU | 67862 |
| Barcode # | 5028252418157 |
| Brand | KENSINGTON |
| Shipping Weight | 18.5000kg |
| Shipping Width | 0.520m |
| Shipping Height | 0.460m |
| Shipping Length | 0.550m |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





