- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(64415)
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
Product Information
| Application/Usage | Office |
| Notebook | |
| iPad | |
| Tablet | |
| MacBook Air | |
| Hospital | |
| Classroom | |
| Healthcare | |
| Chromebook | |
| Features | Cable Management |
| Tamper Resistant | |
| Key Lock | |
| Rotate | |
| Lockable | |
| Rugged | |
| Locking Door | |
| Power Strip | |
| Locking Wheel | |
| Drawer | |
| Number of Casters | 4 |
| Number of Devices Supported | 12 |
Power Description
| Power Source | AC (Alternating Current) |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 35.40 kg |
| Height | 713.7 mm |
| Width | 419.1 mm |
| Depth | 589.3 mm |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Charging Cart |
| Manufacturer Part Number | 64415 |
| Manufacturer Website Address | http://www.acco.com.au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | ACCO Brands Corporation |
| Product Model | 64415 |
| Product Name | AC12 Security Charging Cabinet - Universal Device |
| Brand Name | Kensington |
| SKU | 64415 |
| Barcode # | 5028252499798 |
| Brand | KENSINGTON |
| Shipping Weight | 42.0000kg |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





