Don't pay: $136.32
$81.00
SAVE $55.32 (41%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Belkin RockStar 10-Port USB Charging Station - 10x 2.4 Amp USB-A ports - 120W external power supply output - Overcurrent protection - $5,000 connected equipment warranty - B2B139AU - 2 Years Limited Warranty
(B2B139AU)
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
General Information
| Product Type | AC Adapter |
| Manufacturer Part Number | B2B139AU |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Model | B2B139 |
| Product Name | RockStar 10-Port USB Charging Station |
| Product Line | RockStar |
| Brand Name | Belkin |
Physical Characteristics
| Height | 31.8 mm |
| Width | 170.2 mm |
| Depth | 88.9 mm |
Power Description
| Output Voltage | 5 V DC |
| Maximum Output Current | 2.40 A |
| Maximum Output Power | 120 W |
Technical Information
| Device Supported | USB Device |
| Tablet PC | |
| Smartphone |
| SKU | B2B139AU |
| Barcode # | 745883748211 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.260m |
| Shipping Cubic | 0.001300000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





