- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Belkin Family RockStar 4 Port USB Charger - 4x USB Ports - 3m (10ft) Cable - 5.4A Max Power Output (up to 2.4A on a Single Port) - Smart Power Managment - Wall Mountable Design - F8M990bgWHT - 2 Year Limited Warranty
(F8M990BGWHT)
Technical Information
| Device Supported | USB Device |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Power Description
| Output Voltage | 5 V DC |
| Maximum Output Current | 5.40 A |
General Information
| Product Type | Power Adapter |
| Manufacturer Part Number | F8M990BGWHT |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Name | Family RockStar 4-Port USB Charger |
| Brand Name | Belkin |
| SKU | F8M990BGWHT |
| Barcode # | 745883698493 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 0.5800kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.090m |
| Shipping Length | 0.190m |
| Shipping Cubic | 0.002223000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





