- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Lenovo ThinkCentre Neo 50Q G5 Tiny Intel i5-13420H / 16GB 5600MHz / 512GB SSD / W11P / 3Y OS (Alternative to 12LN007PAU)
Whether you need to connect securely with remote devices or transfer data safely and quickly across the globe, the ThinkCentre neo 50q Tiny has the answer. It can also handle complex, volume-heavy tasks with ease, and supports up to WiFi 6. So connecting with teams and clients, wherever they are based, is both seamless and hassle-free.
(13B9005EAU-3YR)
Specifications
| Audio | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC256 codec |
| Bluetooth | 5.3 |
| Classification | Business |
| CPU Clock Speed | 4.60GHz |
| Graphics | Intel UHD Graphics |
| Keyboard | USB, Calliope, Black, English (US) |
| LAN | Integrated 100/1000M |
| Memory (Installed / Max) | 16GB / 64GB |
| Memory interface | 2 SODIMM; supports dual channel |
| Memory Slots (Used / Total) | 2 / 2 |
| Memory Speed | 5600MHz |
| Memory Type | DDR5 |
| Mouse | USB Calliope Mouse Black |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Platform | Mini |
| Power Supply Output | 90W 89% Adapter |
| Processor | Intel Core i5-13420H |
| Speakers | 2Wx1 |
| Storage | 512GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0x4 NVMe Opal 2.0 |
| Unit Colour | Black |
| Weight (Kg) | 1.13 |
| Wireless | Intel Wi-Fi 6E AX211, 802.11ax 2x2 |
| SKU | 13B9005EAU-3YR |
| Barcode # | 199272548324 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
Manufacturer Warranty : 3 year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





