- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(THZ85008GL)
Product Information
| Maximum Screen Size Supported | 26.7 cm (10.5") |
| Closure Type | Elastic |
General Information
| Product Type | Carrying Case |
| Manufacturer Part Number | THZ85008GL |
| Manufacturer Website Address | http://www.targus.com/au |
| Manufacturer | Targus Group International |
| Product Model | THZ85008GL |
| Product Name | Click-In THZ85008GL Case |
| Product Line | Click-In |
| Brand Name | Targus |
Miscellaneous
| Application/Usage | Tablet |
| Apple Pencil | |
| Stylus | |
| Compatibility | Apple - iPad (7th Generation) 10.2" , iPad Air 10.5" , iPad Pro 10.5" , Pencil |
| Brand Compatibility | Apple |
| Tablet Model Compatibility | iPad (7th Generation) |
| iPad Pro | |
| iPad Air |
Physical Characteristics
| Durability | Bump Resistant |
| Drop Resistant | |
| Ding Resistant | |
| Shock Resistant | |
| Anti-slip Interior | |
| Product Color | Rose Gold |
| Product Material | Polyurethane |
| Thermoplastic Polyurethane (TPU) |
| SKU | THZ85008GL |
| Barcode # | 5051794029376 |
| Brand | TARGUS |
| Shipping Weight | 0.3800kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





