Don't pay: $159.00
$118.00
SAVE $41.00 (26%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(BTRY-MC33-52MA-01)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 120 g |
| Height | 30.5 mm |
| Width | 55.9 mm |
| Depth | 132.1 mm |
Battery Information
| Application/Usage | Mobile Computer |
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Output Voltage | 3.7 V DC |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Battery Capacity | 5200 mAh |
| Battery Rechargeable | Yes |
| Battery Energy | 19.24 Wh |
General Information
| Product Type | Battery |
| Manufacturer Part Number | BTRY-MC33-52MA-01 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | PowerPrecision+ Battery |
| Product Line | PowerPrecision+ |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | BTRY-MC33-52MA-01 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.1300kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





