- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
CABLE - USB: SERIES A CONNECTOR 7FT. (2M) STRAIGHT This straight, Series A Connector, USB cable is 7 feet long.
(CBA-U01-S07ZAR)
Physical Characteristics
| Product Color | Grey |
General Information
| Product Type | Data Transfer Cable |
| Manufacturer Part Number | CBA-U01-S07ZAR |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model | CBA-U01-S07ZAR |
| Product Name | Cable - USB: Series A Connector, 7ft. (2.1m) Straight |
| Brand Name | Zebra |
Miscellaneous
| Compatibility |
Symbol Bar Code Scanner:
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Technical Information
| Cable Length | 2.13 m |
| Conductor | Copper |
| Cable Type | USB |
| Connector Type on First End | USB Type A |
| Connector on First End Details | 1 x 4-pin USB Type A |
| SKU | CBA-U01-S07ZAR |
| Barcode # | 5711045236747 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.0900kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





