Don't pay: $285.00
$202.00
SAVE $83.00 (29%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
KIT ACC ZQ630 SPARE SMART BATT . Standard printer battery for the use with the ZQ630 Series, QLn420, which can be polled and managed to monitor battery health and recommend replacement. BATTERY CAPACITY: 6800 mAH
(BTRY-MPP-68MA1-01)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
Battery Information
| Application/Usage | Mobile Printer |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Battery Capacity | 6800 mAh |
| Battery Rechargeable | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 280 g |
| Height | 61.1 mm |
| Width | 119.4 mm |
| Depth | 137.2 mm |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Battery |
| Manufacturer Part Number | BTRY-MPP-68MA1-01 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | PowerPrecision+ 6800 mAH Spare Battery |
| Product Line | PowerPrecision+ |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | BTRY-MPP-68MA1-01 |
| Barcode # | 5706998911254 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 0.3100kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





