Don't pay: $28.00
$22.00
SAVE $6.00 (21%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Label, Paper, 4x6in (101.6x152.4mm); DT, Z-Perform 2000D, Value Coated, All-Temp Adhesive, 1in (25.4mm) core, 430/roll Standard, coated direct thermal paper label with an all-temp permanent acrylic adhesive. Provides the optimal balance between performance and price. Recommended for indoor use.
(10010034)
Miscellaneous
| Additional Information |
|
| Compatibility |
Zebra Printer(s):
|
General Information
| Product Type | Multipurpose Label |
| Manufacturer Part Number | 10010034 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Packaged Quantity | 6 / Roll |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | Z-Perform 2000D Thermal Label |
| Product Line | Z-Perform |
| Product Series | 2000D |
| Brand Name | Zebra |
Physical Characteristics
| Product Color | White |
| Product Material | Paper |
| Acrylic |
Product Information
| Label Length | 152.40 mm |
| Label Width | 101.60 mm |
| Features | Perforated |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Core Diameter | 25.40 mm |
| Adhesive Type | Permanent |
| Number of Labels per Roll | 430 |
| SKU | 10010034 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 1.1100kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





